Боротьба з корупцією в Україні зводиться до імітування

Боротьба з корупцією в Україні зводиться до імітування – про це заявив координатор Руху нових сил Дніпропетровщини Анатолій Гайворонський під час конференції в ІА “УНІАН”.

“Створені спеціальні антирейдерські комісії при Кабінеті Міністрів та в областях, які покликані захищати та оперативно вирішувати питання щодо рейдерських захоплень підприємств – ніщо інше як бутафорія. Насправді ці органи є «громовідводами», їхня діяльність лише номінальна, по суті, в країні нічого не робиться задля подолання корупції та знищення такого явища, як рейдерство. Аби не бути голослівними наведемо лише один приклад з тисяч інших. 
24 травня 2018 р. детективи НАБУ та САП взяли на гарячому (хабар у 30 тисяч у.о!) суддю Бабушкінського районного суду м. Дніпра Леонова А.А, який протягом багатьох років безкарно допомагав рейдерам «віджимати» підприємства. Але замість того, щоб бути негайно поміщеним за грати, де місце злочинцю, Леонов протягом двох тижнів перебуває на свободі, маючи змогу впливати на правоохоронні органи з використанням корупційних зв’язків, впливати на свідків, маючи доступ до матеріалів судових справ. Більш того, увесь цей час Леонов продовжує здійснювати правосуддя! З викладеного вбачається очевидна зацікавленість як САП, НАБУ так і ВРП у сприянні ухиленню цим суддею дисциплінарної та кримінальної відповідальності за численні скоєні ним правопорушення, серед яких – особливо тяжкий корупційний злочин. Ми бачимо, як організоване злочинне угрупування, члени якого посідають посади у вищих ешелонах різних гілок влади, відверто та цинічно захищає одного з своїх членів – суддю Леонова, діяльність якого роками сприяла реалізації злодійських намірів цього організованого угрупування”, – відзначив Гайворонський.

“Боротьба з рейдерством в Україні стане ефективною лише тоді, коли особи, що є організаторами рейдерських захоплень, а також державні реєстратори, нотаріуси, судді будуть притягуватися до кримінальної відповідальності та одержувати за свої злочинні дії реальні покарання! Однак на теперішній час фактично сама державна влада перешкоджає ефективному здійсненню такої боротьби. А створені антирейдерські комісії можуть лише засвідчувати сам факт рейдерства, а не впливати на протиправні рішення суддів. Тож ми закликаємо громадськість, представників ЗМІ, громадських організацій не давати можливості можновладцям, чиовникам та суддям, на кшталт Леонова, ухилятися від кримінальної відповідальності за корупційні діяння, які спряють рейдерству та іншим негативним явищам у нашому суспільстві!”, – підкреслив Анатолій Гайворонський.

Повне відео дивіться тут: