У разі неврахування інтересів аграріїв протестні акції будуть продовжуватись.

Голові Верховної Ради України
ГРОЙСМАНУ В. Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

За Вашим дорученням після робочої наради у Верховній Раді України по відпрацюванню рішення проблем, які виникли в результаті прийняття необґрунтованих змін до Податкового кодексу з оподаткування діяльності сільськогосподарських товаровиробників 24 грудня 2015 року, 23 березня ц.р. відбулося робоче засідання під головуванням Южаніної Н.П. за участю заступника міністра фінансів Маркарової О.С. та представників професійних громадських об’єднань АПК. За результатами зустрічі досягнуто домовленості, що Міністерство фінансів України зробить розрахунки можливих втрат державного бюджету при прийнятті запропонованого Аграрними асоціаціями компромісу на 2016 та наступні роки, а також представить пропозиції щодо можливих компенсаторів таких втрат і прорахує нашу пропозицію щодо введення єдиного податку з гектара землі.
Наступне засідання було призначено на 25.03.2016 р. Однак, воно не відбулося.

 
29.03.2016 р. відбулося розширене засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі, Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин на якому розглядалося питання перспективи розвитку системи оподаткування сільськогосподарських підприємств та його підтримка.

 
На засіданні були присутні 4 директори департаментів Мінфіну, але вони, на превеликий жаль, нічого не знали про розрахунки, які повинні були зробити. Нова пропозиція Мінфіну – запропонуйте самі компенсатори та дайте законопроект по єдиному податку з гектара землі.

 
Професійні громадські організації АПК, як і домовлялись, працюють над пропозиціями щодо оподаткування сільгосппідприємств з 1 січня 2017 року, в тому числі і введення єдиного податку з гектара. До цього листа ми додаємо як відповідний законопроект, так і оцінку суми додаткових доходів, які отримає бюджет в разі його прийняття. Але задача була в 10-нний термін віднайти швидке рішення проблем оподаткування сільгоспвиробників у 2016 році.

 
Враховуючи вище викладене, у нас складається враження, що наразі відбувається умисне затягування процесу вирішення питання оподаткування сільгосппідприємств та відсутнє бажання його вирішувати. Саме через таку позицію аграрії вийшли на страйки.

 
Звертаємося до Вас з вимогою, шановний Володимире Борисовичу, довести почату справу до логічного результату. Або ми разом швидко напрацьовуємо та приймаємо зміни на 2016 та наступні роки, або вимагаємо згідно регламенту Верховної Ради України поставити на порядок денний пленарного засідання законопроект №3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників», який пройшов розгляд у профільних комітетах.

У разі неврахування інтересів аграріїв протестні акції будуть продовжуватись.
З повагою,

Співголова Координаційної Ради
Всеукраїнського аграрного форуму,
Народний депутат України,
Заступник голови Комітету
Верховної Ради України з питань
аграрної політики та земельних відносин О.Б. Бакуменко

Співголова Координаційної Ради
Всеукраїнського аграрного форуму,
Народний депутат України,
Голова міжфракційного депутатського
об’єднання «Аграрне об’єднання» у ВРУ Л.П. Козаченко

Співголова Координаційної Ради
Всеукраїнського аграрного форуму,
Президент Асоціації
«Український клуб аграрного бізнесу» А.М. Ліссітса

Співголова Координаційної Ради
Всеукраїнського аграрного форуму,
Голова Громадської спілки
«Аграрний союз України» Г.В. Новіков

Співголова Координаційної Ради
Всеукраїнського аграрного форуму,
Президент Асоціації фермерів
та приватних землевласників України І.Ф. Томич