Акція протесту фермерів та аграріїв під Верховною Радою України 4.10.16

dsc_0638

dsc_0651

dsc_0807
dsc_0631
dsc_0640
dsc_0658 dsc_0689 dsc_0701 dsc_0730 dsc_0796 dsc_0811 p61004-112604 e1 akciya-041016
Влада повинна відмовитися від намагань запровадити ринок землі шляхом зняття мораторію чи протягуванням якогось іншого закону, на зразок закону про «емфітевзис, та полишити грабіжницьку податкову політику, що призводить до падіння економіки і зростання цін на продукти, інакше Україну чекає соціальний вибух.
З такими вимогами у Києві та в усіх регіонах 4 жовтня розпочався Всеукраїнський страйк селян.
На мітингу перед Верховною Радою виступили фермери, підприємці, керівники місцевих органів влади, представники молоді та старшого покоління. На в’їздах до обласних центрів також зібралися тисячі аграріїв із сільськогосподарською технікою, виставленою вздовж доріг. Люди тримали плакати з гаслами: «Ростуть податки – ростуть ціни», «Ні – ринку землі!», «Емфітевзис – знищення нації!», «Де обіцяна підтримка сімейних ферм?».
«Десятки тисячі селян вийшли на майдани міст та автомагістралі заради гідного життя для себе та всього українського народу. Фермери вимагаєють припинити податковий грабунок,, який призводить до обвалу виробництва і підвищення цін на продукти. Ця проблема стосується кожного українця і продовольчої безпеки країни», – сказав президент АФЗУ Іван Томич.
Через необдумані податкові зміни за останні півтора року фіскальне навантаження на аграрного виробника зросло більше ніж у 40 разів. Внаслідок скасування спеціального режиму ПДВ аграрний сектор втратив за минулий рік 20 млрд. грн. обігових коштів.
Якщо влада продовжить подальше знущання над аграріями то нас чекає ще більше падіння рівня життя простих людей, що призведе до соціального вибуху.
За підрахунками фахівців, нове зростання тарифів і збереження теперішньої системи оподаткування агросектору спричинять черговий стрибок цін – ще на 50%.
Учасники страйку ухвалили резолюцію, а їх представники вирушили на зустріч з Головою Верховної Ради, щоб передати її власноруч Андрію Парубію.
У документі висловлено головні вимоги, які влада мусить виконати, щоб не допустити ринку землі та зупинити обвал виробництва:

ВИМОГИ Асоціації фермерів та приватних землевласників України до Верховної Ради України

1.Прийняти законопроект № 3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників»;
2.Прийняти закон «Про єдиний земельний податок з врахуванням особливостей поліських регіонів».
3. Прийняти закон про мораторій на купівлю-продаж та будь-яке інше відчуження земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2021 року.
4.Відкликання та неприйняттязаконопроекту № 4010 від 15.07.2016 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)».
5. У зв’язку із загрозливими тенденціями у сфері земельних відносин, рейдерства, корупції, тінізації земель, провести протягом вересня-жовтня 2016 р. у Верховній Раді України Парламентські слухання з даного питання з участю громадських організацій та науковців.
6. Розробити та прийняти нову редакцію закону про оренду землі з обмеженнями оренди землі однією фізичною, юридичною особою, врегулювання орендної плати, захисту прав власників земельних паїв.