КЕРІВНИКАМ РАЙОННИХ ОРГАНІЗАЦІЙ АСОЦІАЦІЇ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ, ВСІМ ФЕРМЕРАМ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Шановні друзі, колеги і побратими!

Не треба нагадувати, які тяжкі часи, утиски, рейдерські захоплення та й суто економічні випробування приходиться нам сьогодні переживати. І немає сумнівів, що ці безчинства корумпованої влади та правоохоронних органів і судів завтра не скінчаться, а триватимуть і далі. На прикладі подій навколо ФГ «Дар» з села Попасного Новомосковського району видно, наскільки вчасним і доречним було створення в області «Фермерської самооборони». Зараз же я хочу сказати й про те, що дуже важливою виявилася для нас і преса, котра стає на захист прав та інтересів фермерів і фермерських господарств. Ця підтримка нам необхідна з двох міркувань. Перше – надаючи широку гласність випадкам бандитизму стосовно селянсько-фермерських господарств, засоби масової інформації стримують як панів-земельних олігархів, так і чиновників та чинів з органів поліції і прокуратури. А друга важлива для нас користь – об”єктивне інформування селянських мас, усіх сільських жителів, власників земельних паїв, у яких ми їх орендуємо. Адже більшість ЗМІ куплені з потрухами не нами і зомбують неправдою сільський народ не в нашу користь.

Звичайно, добре було б видавати в області власну фермерську газету. Та це зараз занадто дорога розкіш. Тому є інша, компромісна пропозиція. Цього року у багатьох випадках «наїздів» на фермерів нас захищала своїми гострими публікаціями газета «Лица», яка виходить в статусі обласної. Зараз же редакція газети «Лица» з 1 січня наступного 2017 року погоджується щотижня виходити з додатком на 4-х газетних сторінках для фермерів – скажімо, як газета в газеті «Фермерська самооборона». Щоб не вимагати з обласної організації Асоціації фермері в і землевласників фінансування цих спецвипусків-додатків, згодна на прийнятний для нас варіант, а саме: в кожному районі ми для себе, фермерів, а також для мешканців наших з вами сіл передплачуємо на 2017 рік не менше однієї тисячі примірників газети «Лица». Отже, тисячу примірників на район.

Вважаємо цю пропозицію-ідею слушною і вартою втілення. Організувати та оплатити передплату на газету «Лица» у своїх селах чи тих, де живуть люди, у яких орендуються фермерами земельні паї, кожному з нас цілком по кишені. В своєрідну складчину не важко й передплатити необхідну тисячу на район екземплярів. Бажано передплачувати передусім для найактивніших земляків, до думки яких у селах завжди прислухаються. Якщо вони будуть коментувати і поширювати для односільчан те, що читатимуть у фермерських спецвипусках, це тільки нам буде на користь. Варто передплачувати і для медиків та вчителів оскільки вони також як правило авторитетні у селах і постійно спілкуються з земляками. А в першу чергу радимо подбати, щоб якомога більше пайщиків-орендодавців отримували наступного року газету «Лица». Сьогодні вона має тисячі передплатників-читачів у містах області – то чому не потурбуватися нам, щоб мала не менше і серед селян?

Для проведення самої передплати можна залучити бойових пайщиків пенсійного віку, які охоче зберуть адреси і заповнять передплатні квитанції для ровесників-земляків. У цім ділі цілком здатні виявитися помічниками і ради ветеранів у районах та сільських радах. Можна скористатися також послугами поштових працівників, тих же листонош: якщо їх бодай трохи заохотити, для них не проблема за ваші гроші передплатити для людей 25 – 30 і так далі примірників газети «Лица». Якщо ж нам усім разом вдасться здійснити цю акцію і ми матимем наступного року свої фермерські спецвипуски в одній з найтиражнішій нині газеті області, я не сумніваюся, що швидко відчуємо і переконаємося, наскільки це буде корисно для фермерів Дніпропетровщини. Не забуваймо, що неминуче грядуть і вибори, в тому числі й до місцевих рад, але не тільки, а нам давно пора більш рішучіше формувати громадські думки та уподобання на свою користь.
Передплата ж на періодичні видання на 2017 рік уже почалася і краще не гаяти часу та не відкладати на останній момент. Краще зробити це вчасно – сьогодні. Ще точніше – протягом листопада місяця.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Передплатний індекс газети «Лица» в обласному Каталозі – 90901. Передплатна ціна на 2017 рік одного примірника з оплатою поштових послуг – 197 грн.

Голова Дніпропетровської обласної Асоціації фермерів та
приватних землевласників
Анатолій ГАЙВОРОНСЬКИЙ.

 

газета фермерів