РІШЕННЯ Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України 18 серпня 2017 р.

  м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10   ННЦ „Інститут аграрної економіки”

         Членів Ради -33 чол.

Присутні – 29. 

В засіданні Ради бере участь В.о. Міністра аграрної політики О.В. Трофімцева, народні депутати України, Генеральний директор Укрдержфонду О. Покришка, голови Комітетів АФЗУ, голови обласних осередків СУСОКУ.

 

                                                                       Порядок денний:

 

  1. Про Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації в 2018-2021 р.р. (інформує В.о. Міністра аграрної політики О.В. Трофімцева).
  2. Про правове врегулювання збереження земель постійного користування (інформує Президент АФЗУ І.Томич).
  3. Про підготовку до звітних та звітно –виборних районних, обласних конференцій та підготовку до 28 звітно-виборного з’їзду АФЗУ (інформує Президент АФЗУ І.Томич).
  4. Різне.

 

                   Обговоривши питання порядку денного  РАДА АФЗУ      

По першому питанню порядку денного. Про Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації в 2018-2021 р.р.

 

УХВАЛИЛА:

1) Підтримати прийняття Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації в 2018-2021 р.р. з пропозиціями АФЗУ.

2) Висловити стурбованість АФЗУ із зволіканням щодо прийняття Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації в 2018-2021 р.р. у відповідності до Доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 14 червня 2017 р. щодо прийняття Концепції в термін до 01 серпня 2017 року та притягнути винних до відповідальності.

3) З метою реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації в 2018-2021 р.р. звернутися в черговий раз до Прем”єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо призначення Заступником міністра аграрної політики та продовольства Шеремета Віктора Васильовича.

 

 

По другому питанню порядку денного. Про правове врегулювання збереження земель  постійного користування.

 

 

УХВАЛИЛА:

  • Звернутися до Голови Верховної Ради України, Голів фракцій та груп ВРУ, Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин щодо розгляду і прийняття законопроектів № 1874 від 28.01.2015 р., № 6162 від 06.03.2017 р.
  • Звернутися до Голови Верховної Ради України, Голів фракцій та груп ВРУ, Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин щодо відхилення законопроекту № 6148 від 28.02.2017 р.
  • Головам обласних та районних АФЗ: повідомити Генеральну дирекцію АФЗУ про факти або загрози позбавлення фермерських земель постійного користування через смерть голови фермерського господарства, на ім’я якого був виписаний державний акт; А також провести заходи щодо акумулювання коштів для оплати правових послуг з подання звернень до Конституційного Суду України та Європейського Суду.
  • АФЗУ спільно з правничою фірмою „Софія” об’єднати зусилля з підготовки матеріалів для законодавчого врегулювання земель постійного користування через Конституційний Суд.

 

По третьому питанню порядку денного. Про підготовку до звітних та звітно –виборних районних, обласних конференцій та підготовку до 28 звітно-виборного з’їзду АФЗУ

                                                             УХВАЛИЛА:

1) Головам обласних АФЗ спільно Генеральною дирекцією АФЗУ скласти графік проведення звітних, звітно-виборних та установчих районних конференцій АФЗ до 10 вересня 2017 року.

2) Головам обласних АФЗ провести звітні, звітно-виборні та установчі районні конференції АФЗ з 10 вересня 2017 до 1 грудня 2017 року. Відповідальність за проведення районних конференцій покласти на голів АФЗ та членів Ради АФЗУ: М.Г. Данкевича, І.Л.Слободяника, радника Президента АФЗУ І.Р. Самагальського. Під час проведення конференцій розробити пропозиції щодо змін порядку, форми і розміру державної підтримки фермерам, щодо вирішення проблем фермерського господарювання.

3) Головам районних, обласних АФЗ, Віце –Президентам АФЗУ до 10 вересня 2017 р. забезпечити виконання сплати членських внесків згідно плану.

4) Провести черговий засідання Ради АФЗУ в перших числах грудня 2017 р., на якому розглянути підсумки проведення районних конференцій та сплату внесків.

5) Звернутися до Міністерства агрополітики та продовольства, Укрдержфонду щодо сприяння у проведенні на місцях конференціях АФЗ.

 

 

По питанню порядку денного. Різне.

УХВАЛИЛА:

1) Про захист прав фермерів.

Звернутися до Міністра фінансів України, Голови Державної фіскальної служби України щодо невідкладного усунення перешкод у прийманні податкових накладних фермерськими господарствами та сільськогосподарськими товаровиробниками, а саме: виключити з критеріїв ризику, що блокують реєстрацію податкових накладних підприємців, сільськогосподарських товаровиробників 4 групи, як такі що не підпадають під податкові „скрутки” (контроль за виконанням покласти на І.Л.Слободяника).

2) Про захист від рейдерства.

– Активізувати роботу голів районних, обласних АФЗ щодо боротьби з рейдерством проти фермерів, в рамках роботи створених антирейдеських комісії домогтися захисту фермерів та проведення розслідування злочині проти фермерів.

– Створити регіональні формування Фермерської самооборони. Затвердити керівниками даних регіональних формувань наступних осіб: Західний регіон (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області) – Дерев”янчук Г.Г., Центральний регіон (Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Чернігівська області) – Слободяник І.Л., Південо-східний регіон (Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська області)  – Гайворонський А.І., яким проводити спільну взаємодію у захисті фермерів від злочинів за принципом колективної безпеки.

3) Про вдосконалення роботи Укрдержфонду.

– Головам обласних, районних АФЗ об’єднати зусилля, посилити співпрацю з обласними відділеннями Укрдержфонду;

– головам обласних АФЗ без погодження голів районних АФЗ не приймати рішення щодо виділення коштів фермерським господарствам;

– у зв’язку з неефективністю, недосконалістю державної підтримки фермерських господарств (так як за 2016 рік державною підтримкою – 14 млн. грн. скористалися лише 66 фермерських господарств це 0,17 % всіх фермерів) АФЗУ, відповідно до раніше прийнятих рішень Рад, з’їздів, виступає з ініціативою розробки нового порядку державної підтримки, який враховує Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації в 2018-2021 р.р., Закони України „Про фермерське господарство”, „Щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств”, „Про сільськогосподарську кооперацію” та стане прямою, прозорою, ефективною європейською моделлю підтримки фермерів, селян.

 

– головам обласних, районних АФЗ до 01 грудня 2017 року подати до АФЗУ пропозиції змін до Порядку розподілу коштів державної підтримки фермерам в рамках Концепції розвитку фермерських господарств.

 

4) Про створення відокремлених підрозділів.

Створити відокремлений підрозділ АФЗУ у Вінницькій області, керівником якого призначити Белоус Тетяну Володимирівну. Державну реєстрацію доручити Проротченку Максиму Валерійовичу або Горбачову Василю Васильовичу.

 

          Головуючий,

          Президент Асоціації фермерів

          та приватних землевласників України                                      І. Томич

 

           Секретар                                                                                      В. Горбачов