Суд встановив, що Держгеокадастр на Полтавщині став порушником законодавства

Аргументація ГУ Держегокадастру у Полтавській області: «Договір оренди… не може бути поновлений у порядку статті 33 Закону України «Про оренду землі», оскільки відповідно до положень статті 134 Земельного кодексу України земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва передаються громадянам та юридичним особам у користування шляхом проведення земельних торгів».

А далі ще цікавіше: ГУ Держгеокадастр у Полтавській області більш як півроку по суті не розглядає звернення фермера про поновлення договору оренди під різними приводами. Тобто умисне порушує цілу низку нормативних та законодавчих актів, зокрема і закон «Про звернення громадян». І все робив для того, щоб у фермера закінчився строк відносно розгляду звернення про поновлення договору оренди.

До речі, на це і апелював у суді представник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області: «Після закінчення терміну дії договору оренди землі позивачем не укладено додаткову угоду про подовження терміну його дії, а тому позивач (ТОБТО ФЕРМЕР) прим. Авт..) втратив право користування земельною ділянкою».

Ось так, ні більше , ні менше. Тобто ГУ Держгеокадастр у Полтавській області і його керманич пан ЧУВПИЛО свідомо порушили законодавство, напевне, щоб поповнити державну казну. Ой , мабуть, невелика поправка, посадовці вже потирали руки від крутого ґешефту. А як же, кожен же гектар дає в середньому 300 баксів у кишеню. А це б означало що Чувпило і іже з ними могли б отримати навар біля 500 000 гривень.

ДО РЕЧІ, ПОДІБНОГО РОДУ БЕЗПІДСТАВВВНИХ ВІДМОВ У ПРОДОВЖЕННІ ФЕРМЕРАМ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ ПАН ЧУВПИЛО НАШТАМПУВАВ УЖЕ НЕ ОДИН ДЕСЯТОК. А ЦЕ, ЯК , КАЖУТЬ, ВЖЕ ПОЛЕ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПРАВООХОРОНЦІВ. БО ЯКІ ТАКІ ДЕРЖАВНІ ІНТЕРЕСИ ЗАХИЩАВ ЦЕЙ ПАН, ГРУБО ПОРУШУЮЧИ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ, ТОБТО ДІЮЧИ ВСУПЕРЕЧ ІНТЕРЕСАМ ДЕРЖАВИ І ГРОМАДЯН.

Суд розглянувши всі доводи представників ГУ Держегокадастру у Полтавській області та фермера ПОСТАНОВИВ:

«Визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену у листі від 15.12.2016 р. вих.. № 10829/6-16, щодо поновлення договору оренди землі від 10.05.20016

Зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву Кравченка Сергія Петровича про поновлення договору оренди землі від 10.05.2006 з урахуванням висновків суду».

Можна б було поставити крапку.

Та проблема у тому, що ГУ Держгеокадастру у Полтавській області (як засвідчує практика останніх років) це наскрізь корумпована система і втрачати такий ласий шматок землі, котрий може принести більш як півмільйона гривень просто так, на пустому місці, чиновники навряд чи захочуть. То ж вагоме слово тут мають сказати правоохоронці і , зокрема, НАБУ.

Джерело: http://myrgorod-afp.pl.sch.in.ua/novini/id/374