Відкритий лист до фермерів, селян, співвітчизників напередодні 26 річниці незалежності України – Іван Томич

Шановні побратими, співвітчизники, наближається осінь, а з осінню повертаються народні обранці із закордонних „округів”, розпочинається черговий політичний сезон, але на відміну від минулих років пропала істерія з розпродажу українських чорноземів, не чутно слово емфітевзис, як афери тисячоліття з продажу українських земель. 

Що ж трапилось? 

Ми разом відвернули загрозу розпродажу України, ми разом не допустили впасти в прірву стихії під назвою „ринок землі”. Це результат багаторічної боротьби АФЗУ разом з громадськістю, агарними асоціаціями та політичними партіями, які підтримували нас. 
Хочу низько вклонитись кожному, хто боровся, вірив, і підтримував наші акції протесту, селянські віче, страйки, мітинги, блокування шляхів особливо вдячний політичним партіям ВО „Батьківщина”, ВО „Свобода”, які за ініціативою АФЗУ підтримали Всеукраїнського референдуму щодо недопущення розпродажу українських чорноземів. Всім, хто послідовно разом вели боротьбу за рідну землю, за Україну. Ми разом відвернули трагедію. 

Сьогоднішня пауза – шанс об’єднатися і захистити Україну від ворога на Сході, вирвати її з кайданів бідності, злодійства, корупції, лицемірства. Зберегти село і фермерство, як фортеці нації. Цього можна досягти шляхом „заселення” рідної землі працьовитими хліборобами, патріотами, фермерами. 
Сформувати фермерський устрій не словом, а ділом. 
Але вже в новітній історії Україні чи не найголовнішим здобутком на селі є фермерство, роботящі руки одноосібників та ті, хто став на шлях сімейного фермерства. Сьогодні слово фермер звучить гордо його використовують навіть ті, які не гідні. 
Загально суспільне визнання фермерської ідеї вкарбовано нами усіма в історію новітньої України. 
Пригадаймо, як було в 90-ті, багато боялись вимовляти слово фермер, навіть перший наш закон мав назву селянські (фермерські) господарства. 
Це відбувалося завдяки Вам, першопрохідцям, активістам, фермерам – патріотам. Ми збудували майже на 5 млн. га Європейський фермерський устрій в Україні. 
Всього цього досягла горстка мирних людей, адже найчисельніша наша громада була сформована лише в 2008 році (всього 44 тисячі фермерських господарств). 

Сьогодні Україні потрібен фермерський клас в півмільйона господарств. Це справжній захист землі від злодіїв і загарбників. Це інструмент збереження землі і нації для майбутніх поколінь, це збереження душі і серця України, мови, культури, традицій, генетики, нашої автентичності, Християнської Віри. 
Дорогі побратими, фермери! Я звертаюсь до Вас, з усвідомленням що ми повинні стати організаторами і провідниками цієї ідеї. Одночасно і будівничими країни, в якій будуть заможно жити наші нащадки і з гордістю згадувати нас. 

Що для цього треба! 

Перше. Об’єднатись та об’єднати суспільство на основі мети захисту рідної землі де в основі є фермерський сімейний устрій. 
Друге. Об’єднавшись заставити владу служити народу, а не олігархам. А якщо вони проти – нехай ідуть геть! 
Третє. Створити умови для розвитку фермерства в усіх його проявах, підприємництва кооперації. 

Протягом 5 років створити 500 тисяч сімейних фермерських господарств. Це мільйони нових робочих місць в країні, це переробка і зберігання продукції особливо тваринницької, овочевої, садової, органічної. Це інвестиції в машинобудівну, харчову, хімічну, будівельну, транспортну галузі країни, це доступні і безпечні продукти для громадян, це повернення з міст і зарубіжжя наших співвітчизників до рідної землі та оселі, наповнення національного бюджету та бюджетів місцевих громад. Це вигнання загарбників з нашої землі. 
І це необхідно почати робити цієї осені в результаті проведення районних і обласних конференцій нашої Асоціації із залученням всіх патріотичних суспільних сил, цей рух повинен об’єднати Схід і Захід, Південь і Північ і стати загальнонаціональним об”єднуючим рухом захисту рідної землі і України.

В нас є один вибір проаналізувати минуле і об’єднавшись збудувати майбутнє – це наш пам’ятник перед героями минулого і сьогодення. І це залежить тільки від кожного з нас. 
Разом ми сила! Разом переможемо! 
Буде фермер – буде село, буде село – буде Україна! 
З Богом за рідну землю і Волю! 

Президент Асоціації фермерів 
та приватних землевласників України 
Співголова Комітету захисту рідної землі Іван Томич