Всеукраїнське Селянського Віче 29 жовтня 2016 року

Шановні хлібороби!

Виконання наших вимог Селянського Віче від 15 березня 2016 р., рішення Ради АФЗУ від 12 вересня 2016 р. виконується в незначній мірі. Так вимоги продовження мораторію на купівлю – продаж сільськогосподарських земель до 2021 р. (на 5 років) парламентарі прийняли лише на 1 рік. Щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників (законопроект № 3851-1) навіть не ставиться на розгляд ВРУ.

Законопроект про єдиний фермерський податок не розглядається. В той же час олігархами пропонується новий законопроект № 5225, яким передбачається оподаткування всіх власників ОСГ, приватних землевласників додатково за кожний гектар 300 грн.

Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин в супереч нашій позицій підтримав законопроект № 4010–а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)» та готується до його прийняття Верховною Радою.

Із обіцяних Урядом 5,5 млрд грн. державної підтримки селянам через Укрдержфонд влада планує всього 25 млн грн. та 40 млн грн. із спец фонду (що малоймовірно). Це посміх на 38 тисяч фермерських господарств, 4,2 млн. власників ОСГ та 1000 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.


У зв”язку із загрозливими тенденціями в сфері земельної, податкової, бюджетної політики відповідно до ухвали 26 з”їзду АФЗУ рішення Ради АФЗУ від 12.09.2016 р., та рішення Комітету захисту рідної землі від 18.08.2016 р. звернутаюсь до громадсько-політичних рухів щодо спільного проведення Всеукраїнського Селянського Віче 29 жовтня 2016 року (за адресою: місто Київ, вул. Салютна, 2 Виставковий центр „Київ Експо Плаза”. Початок об 11.00. Реєстрація о 10.00).
 На якому розглянути виконання селянських вимог владою:
– прийняття закону про мораторій на купівлю-продаж та будь-яке інше відчуження земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2021 року.

– неприйнятності законопроекту № 4010 від 15.07.2016 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою  для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)».
– прийняття законопроекту № 3851-1 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників;
– прийняття закону про єдиний земельний податок з врахуванням особливостей поліських регіонів;

– розробки та прийняття нової редакції закону про оренду землі з обмеженнями оренди землі однією фізичною, юридичною особою, врегулювання орендної плати, захисту прав власників земельних паїв;

– виділення 3 млрд. грн. державної підтримки для фермерів, власників ОСГ, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам в 2017 році з пріоритетом для сімейних фермерських господарств;

– зміна аграрної політики від олігархічної до формування фермерського устрою на селі.

Головам районних та обласних АФЗ до акції прошу залучити інші громадські організацій, які підтримують селянську позицію, фермерів, власників ОСГ, сільську інтелігенцію у Вашому районі, у Вашій області.

 

З повагою,

Співголова Комітету захисту рідної землі,

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України

Іван Томич