Якщо суди виносять такі рішення, то у фермерів буде свій Судний день

Весняний день цілий рік годує — цей незаперечний постулат глибокої народної мудрості передавався в українських селах від покоління до покоління, підкреслюючи важливість хліборобської праці. Говорив не раз ці золоті слова своєму синові Дмитру Дарадуді і його батько Василь Юрійович — керівник ФП «Дар», одного із провідних господарств Новомосковського району.

Минулого року родину спіткало горе — пішов із життя Василь Юрійович, а ФП «Дар» перетворилося на об’єкт чорного рейдерського зазіхання.

 Дмитро Дарадуда: «Коли батька не стало, по закону ми могли вступити в права спадкоємців лише через півроку. І поки цей термін спливав, рейдери не сиділи, склавши руки. У вересні 2016 року прямісінько серед білого дня на поля господарства увірвалися невідомі люди в масках та заявили про права нового власника і на землю і на урожай та показали підроблений документ, виписаний на невідому особу та виданий державним реєстратором із Одещини Світланою Мшар».

Із того моменту розпочалася справжня селянська війна з рейдерською мафією, полем битви якої стали три тисячі гектарів родючого чорнозему ФП «Дар». За словами селян, чого тільки не робили зловмисники: і збирати врожай заважали, і техніку псували, і скати різали на колесах, і погрожували, і, навіть, стріляли в людей.

Проте, ні погрози, ні постріли не злякали фермерів, які поспішили на допомогу та стали живим кордоном напроти озброєних тітушок.

 

Віталій Борейко (фермер): «Стояли на смерть. Як тільки почули постріли, кидали власні комбайни в полі та бігли на підмогу. Ми не допустимо на своїй землі такого свавілля».

Віталій Борейко разом із іншими фермерами приїхали до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду підтримати Дмитра Дарадуду в його боротьбі за законне право працювати на власній землі та гідно продовжувати батьківську справу. Адже, у справжніх власників ФП «Дар» наразі є судове рішення першої інстанції, винесене на їх користь.

Та це не зупинило рейдерську мафію. Вони діяли по класичній схемі. Після так званого оформлення прав власності на підставну особу — громадянина Іванченка, який перебував тривалий термін у місцях позбавлення волі, останній здійснює перепродаж ФП «Дар» іншому власнику на прізвище Кузнєцов. Ось саме цей Кузнєцов і звернувся із позовом скасувати рішення першої судової інстанції.

Фермери, які організували групу підтримки,  прибули до приміщення суду з надією на Феміду, яка має нарешті поставити крапку у цій справі та дати людям нормально розпочати посівну.

Ігор Гуртовий (представник громадськості): «Сподіваємось, звичайно, на справедливе рішення суду на користь законного власника ФП «Дар», Дмитра Дарадуди, який є єдиним законним власником господарства.

Віталій Щербак (фермер): «Не дозволимо порушувати закон. Адже, покрали вже все, що лише можна, залишилася тільки земля. Ми не просимо владу, щоб нам допомагала. Ми просимо про інше: щоб нам не заважали працювати».

Павло Доценко (фермер): « Ми маємо зробити все, щоб зупинити рейдерські захоплення землі. Адже, ця біда не тільки у нас, а й по всій Україні. Ми віримо у справедливість і маємо надію, що апеляційний суд винесе правильне рішення».

Разом із групою підтримки — незмінний лідер фермерського руху області, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Придніпров’я Анатолій Гайворонський. Перед судовим слуханням Анатолій Іванович озвучив власну думку та зробив прогнози щодо результатів, на які варто очікувати. Проте, були вони, м’яко кажучи, не досить оптимістичними.

Анатолій Гайворонський: « Якби у нас правоохоронні органи належно виконували свою роботу, то по факту рейдерського нападу та поранення двох селян вже були б відкриті кримінальні провадження. Сім місяців минуло. Де розслідування? Двох чоловік поранено, і … тиша. Арештували і випустили. І все це на очах у людей цинічна демонстрація злочинної безкарності. Нас спеціально втягують у судові процеси, щоб не дати нормально розпочати посівну».

Якщо розібрати на складові ті пристрасті, які вирували у фермерів перед судовим засіданням, то це було і обурення тим беззаконням та безправністю людей, які трудяться на землі, і бездіяльністю правоохоронних органів та влади, яка не може а ні на законодавчому, а ні на правому рівні захистити селян – годувальників від свавільних рейдерських захоплень. То хто ж стоїть за цим злом, за бажанням будь – якою ціною «віджати» чужий бізнес та примножити за чужий рахунок свої статки?

Селяни стверджують: знають, мовляв, куди йдуть сліди та називають самозванця псевдо власника ФП «Дар» Кузнєцова людиною одного із нардепів України, якого на Новомосковщині ще вважають «земельним феодалом».

Сергій Сироватко (адвокат): «Якщо апеляційний суд наразі не винесе рішення, то справжній власник ФП «Дар» потерпить великі збитки, бо не зможе вчасно посіяти. Ми вважаємо, що Кузнєцов є людиною Нестеренка, від якого, власне, всі біди та безчинства у Новомосковському районі».

Тому, можна лише уявити, з якими очікуваннями на справедливість Феміди, люди заходили до судової зали, щоб почути справедливий вердикт, бо де ж це видано, щоб у справжнього власника господарства якийсь злодій і шахрай відбирав землю, сільськогосподарську техніку, врожай і всі статки. У якій цивілізованій країні таке може статися.
І сталося. Не десь у якомусь племені у джунглях (та й там, мабуть, все вирішать по – справедливості), а у нас, в Україні, влада якої декларує європейський напрямок та європейські цінності. Сталося. Прямісінько в залі Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду суддя Головко повідомила про відмову стосовно винесеного рішення першою судовою інстанцією.

У людей був шок, а після кількох секунд тиші гнівне народне обурення переросло у крики: «Ганьба!» Фермери не могли повірити, що правосуддя стало на бік негідників та шахраїв, своїм рішенням фактично стимулюючи та заохочуючи земельних рейдерів до нових атак та зазіхання на чуже майно та бізнес.

Якщо і далі так піде справа, то рейдерам вже варто на державному рівні присвоювати якісь відзнаки: той менше награбував, той більше. А що ж робити селянину, чекати, коли і на його майно, його господарство, чи земельний пай з’явиться якийсь рейдер.

  • Вила треба брати! — в розпачі говорили фермери. А інші додавали: «На Київ іти треба».

І похід на Київ фермерів Придніпров’я дійсно відбудеться. Про участь у Всеукраїнській акції протесту під Мінюстом, яка запланована на 14 березня, повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Придніпров’я Анатолій Гайворонський. Він закликав аграріїв приєднатися до заходу та продемонструвати єдність із іншими фермерами України.

Анатолій Іванович акцентував увагу на той факт, що рейдерські атаки на фермерські господарства здійснюються повсюди. На суди вже жодної надії немає. Часу теж обмаль, бо пора сіяти. Отже, продемонструвавши єдність, потрібно змусити Мінюст скасувати недолугі рішення державних реєстраторів, які привели до рейдерських захоплень фермерських господарств.

Вочевидь, терпець у селян геть увірвався. І поки у Верховній раді наші нардепи раз по разу входять та виходять із коаліції, піаряться перед телекамерами, поливають один одного брудом, чи займаються кнопкодавством, політична площина від бездіяльності таких народних обранців починає із зали Парламенту переміщуватися в площину вулицю. Адже, на кону найбільша цінність селянина — ЗЕМЛЯ. І за неї він стоятиме до останку.